Що таке фактори росту і як вони діють?

Фактори зростання – це вид речовин, які виконують важливу функцію в міжклітинної комунікації. Вони так само виконують безліч інших біологічних функцій, найважливішою серед яких є клітинна проліферація, хоча вони ще безпосередньо впливають і на клітинну виживання, міграцію, диференціацію і навіть апоптоз.

Фактори зростання виконують свої функції в рідинах і тканинах організму при дуже малих концентраціях – в межах піко- або нанограмм. Вони діють шляхом прикріплення до рецепторів, розташованим на клітинній мембрані і передають сигнал зовні всередину клітини, через з’єднання з різними фосфорилювання білковими кіназами, які регулюють сигнальний каскад, що завершується активацією одного або декількох генів.

Фактори зростання – це ряд речовин, які відіграють фундаментальну роль в комунікації між клітинами.

Як відбувається регенерація тканин? Процес тканинної регенерації включає в себе ряд біологічних явищ, які регулюються впливом і синергізмом суміші факторів росту. В процесі тканинної регенерації задіяно три компонента: клітинний, комбінація безлічі біологічних медіаторів, які включають в себе, серед іншого, фактори росту і цитокіни, а також матрикс, або «каркас», який, в свою чергу, забезпечує конструкційну підтримку для нової тканини. Після травми або пошкодження тканини вони активуються і координують певні міжклітинні або внутрішньоклітинні шляхи з метою відновлення гемостазу і структурної цілісності тканини.

Фактори зростання так само необхідні для стимуляції ангіогенезу, або формування кровоносних судин, які будуть постачати кисень і поживні речовини в зону пошкодження тканини. Інший фундаментальний аспект для розгляду в ракурсі тканинної регенерації – це утворення «каркаса», який виступає в ролі тимчасового міжклітинної матриксу і, відповідно, має клітини таким чином, щоб вони відтворювали свої біохімічні, фізичні та структурні імпульси, що забезпечує фіксацію апарату клітинної рухливості.

Процес тканинної регенерації заснований на комбінації клітин, факторів росту і матриксу, або «каркаса».

Задать вопрос менеджеру
Введите свои контактные данные, и наш менеджер свяжется с Вами
Спасибо за заявку. Мы свяжемся с вами в ближайшее время!